Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Witam,
Mamy maly problem zwiazany z moim zmiennym ip. Przebywajac poza domem chcialbym miec dostep do mojego kompa. To naturalnie nie jest problem, ale problem moze sie pojawic, jak go np. bede chcial zrestartowac. Moze on dostac inne ip niz mial poprzednio i wtedy kicha. Szukam pomyslu na to, aby dowiedziec sie, jakie to nowe ip dostanie. Np. restartuje kompa, a on po restarcie wysyla do mnie maila z nowym ip lub cos innego, np. przy autostarcie uruchamia jakis komunikator, ktory bedzie pokazywal ip. Szukam pomyslu. Dzieki za wszelkie wskazowki.
Offline
Możesz dodać do /etc/rc.local skrypt pobierający z ifconfig ip, a potem wysyłający go faktycznie mailem.
Możesz zabrać się za to od innej strony. Poczytaj o dyndns.org.
Offline
Dzieki. Nie wiem, dlaczego jeszcze nie zalozylem tam konta. Jeszcze raz dzieki.
Offline
noo to dziw :D a podstawa non-stop dzialajacych routeroserwerow, tylko ze ja nie zostawiam ssh otwartego, niebezpiecznie jest sie zalogowac zdalnie z jakiejs mocno zakrapianej imprezy i zrobic sobie rosyjska ruletke :D
Offline