Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2023-11-28 09:24:58

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

[RaspiOS]Gdzie jest Mbrola?

Cześć.
Czy ktoś z kręgów bardziej zbliżonych do pakieciarzy naszej ulubionej dystrybucji może mi wyjaśnić, dlaczego w repo na rpi nie ma mbroli (a jeśli jest, to gdzie)?
Wiem, że do 2018 roku mogły być problemy z patentami i licencją (w tej chwili jest AGPL), ale np. w pakietach na amd64 mbrola jest...
Co ciekawsze - wszystkie głosy mbroli są... a sama mbrola na rpi działa bezproblemowo :(


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#2  2023-12-02 18:02:43

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [RaspiOS]Gdzie jest Mbrola?

RaspiOS to strasznie patologiczna dystrybucja. Nie jest w żaden sposób kompatybilna z repozytorium debiana, więc robią co im się podoba. Zlewając głównie sekcje non-free i contrib, a wrzucając to jako main do swojego repozytorium.

Ogólnie wersja arm64 to czysty debian arm64 z ich poprawkami. Kolejny debian w architekturze armel będzie kompatybilny tylko rpi 0 i 1, więc można się spodziewać że zamiast zmodyfikowanego patologicznego armhf będzie armel i dostępność pakietów wróci do normy.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#3  2023-12-03 12:15:03

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: [RaspiOS]Gdzie jest Mbrola?

Ech... to i tak lepiej niż na Ubuntu, bo na RPi jak coś jest to raczej działa. A nie dalej jak wczoraj tłumaczyłem kolesiowi że ma wywalić aptem pyaudio i zainstalować działającą wersję przez pip3 :)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)